چیدمان مبلمان
ست مبلمان

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان، نیاز هر خانه

شاید در نگاه اول به نظر نحوه چیدمان مبلمان برای هر کس سخت باشد اما در این مقاله شما را با اصول و قواعد چیدمان مبلمان بیشتر آشنا خواهیم کرد.

اتاق بدون وسایل مانند صفحه کاغذ یا بوم سفیدی است که هم می‌توان در آن منظره خوبی پدید آورد و هم یک منظره نه چندان زیبا؛ بخصوص هنگامی که روش های مختلفی برای پر کردن اتاق با مبلمان وجود دارد! نکته بسیار مهم این است که بدانید باید چیدمان مبلمان را از کدام قسمت اتاق و چگونه شروع کنید.در این مطلب برخی از قوانین پایه برای چیدمان مبلمان، که می تواند کمک خوبی برای به سازی دکور منزل یا محل کارتان باشد را آورده ایم.

 

چیدمان مبلمان

 

سری بزنید:خرید تشک خوشخواب

نکات مهم چیدمان مبلمان 

 

نقطه مرکزی را تعریف کنید

نقطه کانونی و مهم اتاق را شناسایی کنید. این نقطه می تواند شومینه، یک منظره، تلویزیون و… باشد، سپس بر طبق آن مبلمان چیده شود. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید در اتاق تلویزیون تماشا کنید، فاصله مناسب بین دستگاه و جای نشستن باید سه برابر سایز صفحه نمایش باشد. به طور مثال، اگر تلویزیون شما 40 اینچی است باید 120اینچ (حدود 3 متر) فاصله تلویزیون تا محل نشستن شما باشد.

 

چیدمان مبلمان و میز تلویزیون

اگر فضای کافی یا دکوراسیون داخلی منزلتان به شما اجازه می دهد می توانید مبل سه نفره را روبروی تلویزیون قرار دهید ولی اگر کوچک بودن فضا برای شما محدودیت ایجاد می کند میتوانید از مبل دو نفره و یا حتی یک نفره نیز برای تماشای تلویزیون استفاده کنید

 

اولویت ها را شناسایی کنید

فاصله بین مبل ها نباید زیاد باشد، هر مبل باید با فاصله کمی کنار دیگری قرار بگیرد زیرا اگر فاصله بین مبل ها زیاد باشد مهمانان نمیتوانند به خوبی با هم ارتباط برقرار کنند و گفتگوی صمیمانه ای نخواهند داشت.

 

تعادل در چیدمان مبل

برای ایجاد تعادل در دکوراسیون خانگی در کنار مبل با ابعاد بزرگتر از مبل های کوچکتر نیز استفاده کنید . مثلا یک سمت مبلمان سه نفره از مبل تک نفره و در سمت دیگر از مبل دو نفره استفاده کنید . با این روش طراحی داخلی شما حالت قرینگی نخواهد داشت و تعادل نیز حفظ خواهد شد

 

تقارن را حفظ کنید

چیدمان متقارن برای اتاق های رسمی بسیار خوب است و چیدمان غیر متقارن احساس غیر رسمی تری به اتاق می دهد. با توجه به کاربرد اتاق تان می توانید مبل های تان را متقارن یا غیر متقارن بچینید.

چیدمان مبلمان

تنوع را رعایت کنید

اندازه مبلمان در سراسر اتاق باید متفاوت باشد. با قرار دادن یک مبل بزرگ یا بلند در یک طرف و قرار دادن یک مبل با قد و اندازه مشابه در طرف دیگر فضا را برای چیدمان مبل های دیگر مهیا کنید. البته می توانید از یک اثر هنری برای نمایش این توازن در سمت دیگر اتاق نیز استفاده کنید و تاحد امکان از قرار دادن دو مبل هم اندازه در کنار یکدیگر خودداری کنید.

 

تضاد را به نمایش بگذارید

خطوط منحنی و صاف را با هم ترکیب کنید. اگر مبلمان تان مدرن و خطی است آن را به دور یک میز گرد قرار دهید. اگر مبلمان تان شکل منحنی دارد آن را با یک قطعه زاویه دار هماهنگ کنید.

 

سهولت استفاده را فراموش نکنید

میز عسلی را باید در حدود 35 تا 45 سانتی متری مبل قرار دهید تا فضای کافی برای قراردادن پاها باقی بماند. درباره میز ناهارخوری نیز باید حداقل 120 سانتی متر بین هر لبه میز و نزدیک ترین دیوار یا دیگر قطعات مبلمان منزل فاصله باشد. اگر رفت و آمد از پشت صندلی ها انجام نمی گیرد این فاصله میز تا 90 سانتی متر نیز کفایت می کند.

 

حذف قرینه بودن مبلمان

ست های مبلمان به صورتی ساخته می شوند که در چیدن مبل قرینگی ایجاد نشود . اما با این وجود این مورد به شما و نحوه چیدن مبل ها بستگی دارد . مثلا اگر شما از یک ست کامل مبلمان هفت نفره استفاده کنید میتواند زیبا باشد

 

کاربرد را مشخص کنید

در نظر بگیرید که این اتاق برای چه منظور استفاده می شود و قرار است چند نفر از آن استفاده کنند. پاسخ به این سوال، نحوه چیدمان مبل ها را مشخص می کند. به عنوان مثال پاسخ به این سوال که قصد داریم در این اتاق همه اعضای خانواده مقابل یکدیگر بنشینند یا در کنار یکدیگر، نحوه چیدمان مبلمان را مشخص می کند.

 

دیگر نکات مهم در چیدمان مبلمان

همیشه بزرگترین تکه مبلمان را اول جایگذاری کنید، مبلمان سه نفره باید روبروی نقطه کانونی دکوراسیون منزل قرار بگیرد.

نقطه کانونی منزل تان را پیدا کنید و مبلمان سه نفره را روبروی آن قرار دهید.

فاصله بین مبلمان و میز های عسلی باید 35 تا 45 سانتی متر باشد تا فضای کافی برای قرار دادن پاها باشد.

همه مبل ها را کنار یک دیوار به ردیف نچینید، مبلمان منزل بهتر است به شکل گرد چیده شوند

طوری که مهمانان همدیگر را به خوبی ببینند و بتوانند بهتر ارتباط برقرار کنند.

همه مبل ها را کنار یک دیوار به ردیف نچینید، مبلمان منزل بهتر است به شکل گرد

چیده شوند طوری که مهمانان همدیگر را به خوبی ببینند و بتوانند بهتر ارتباط برقرار کنند.


ایرامون، آرامش خیالمون

این روزها با توجه به مشغله های روز افزون و سپری شدن ساعات زیاد در محیط بیرون از خانه،

محل کار و همین طور ترافیک های طولانی، افراد ترجیح می دهند که به جای روش های مرسوم خرید

یعنی مراجعه حضوری به فروشگاه های مختلف و جستجو در میان آن ها، روش های جدید و سریع تری را جایگزین کنند.

به همین منظور فروشگاه های اینترنتی متعددی مثل سایت ایرامون وجود دارند.

که شما می توانید بجز اطمینان خاطر از کیفیت کلاف آنها، با اطمینان کامل از کیفیت ساخت و راحتی محصولات آن، به سایت ما مراجعه کنید و مجموعه ای از

شیک ترین و بهترین انواع مبلمان ، سرویس ناهارخوری، شلف ، تجهیزات هتلی و تشک  و سرویس خواب خود را نیز

از فروشگاه اینترنتی ایرامون خریداری کنید و در اسرع وقت با ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید.